Czas wiosennych zmian

08-03-2021

W związku iż jest początek marca, słońce zaczyna przebijać się przez śnieg wiele gospodarstw domowych czeka na rewolucję. Marzec jest doskonałym czasem na wiosenne porządki. Nie oznacza to jednak tylko porządków domowych gdyż możemy spodziewać się zmian w naszym otoczeniu, garderobie a nawet i sposobie myślenia. Wiosną wszystko budzi się do życia. Dłuższe i cieplejsze dni wpływają na nasz organizm zbawiennie. Do szafy chowany cieplutkie koce i płaszcze w ponurych kolorach by móc w końcu nacieszyć się żywymi barwami.

Najważniejszym etapem w porządkowaniu jest zaplanowanie. Bez konkretnego planu działania ciężko nam będzie odnaleźć się wśród szafek, półeczek i pomieszczeń, które musimy ogarnąć. Unikajmy chaosu, który źle wpływa na nasze samopoczucie. Nie próbujcie wyrzucić wszystkiego na raz z szafek bo nigdy nie odnajdziecie się w tym bałaganie. Systematyczność i skrupulatność.

Nie planuj tylko w głowie- koniecznie spisz na kartce swoje plany by móc później odhaczyć każdą wykonaną część planu. Pomaga nam to nie pominąć, zorganizować się ale przede wszystkim daje nam ogromną satysfakcję gdy z kartki znikają kolejne punkty a nasz dom zaczyna lśnić czystością.