A ty jak w tym roku obchodzisz walentynki?

03-02-2021

Walentynki to 14 dzień lutego w kalendarzu . Dla Rzymian był to dzień hucznego świętowania-  święto to (zapewne początek Walentynek), zwane Luperkalia, czciło płodność i mogło obejmować rytuał, w którym mężczyźni i kobiety byli dobierani w pary, wybierając imiona ze słoika. W starożytnej Grecji ludzie obchodzili w środku zimy uroczystość zaślubin boga Zeusa i bogini Hery. Niektórzy historycy zastanawiają się, czy te tradycje mogły wpłynąć na sposób, w jaki obchodzimy teraz 14 lutego.

Przez lata (i wieki) Walentynki były świętem religijnym, starożytnym dniem rytuałów i świętem komercyjnym. Cała ta zmiana oznacza, że ​​znaczenie Walentynek jest naprawdę takie, jakie chcesz: możesz całkowicie pominąć obchody, kupić sobie czekoladę lub kwiaty, lub wyrazić swoją miłość i uznanie dla ludzi w Twoim życiu, niezależnie od tego, czy są razem - partnerzy, przyjaciele lub członkowie rodziny. Niektórzy ludzie kochają Walentynki, a niektórzy po prostu ich nienawidzą.

Jeśli zastanawiasz się, co robić w Walentynki, po prostu wiedz, że nie ma żadnych zasad: jest to nowa era i możesz świętować dzień miłości, jak chcesz, nawet jeśli jest to tylko miłość własna. Dobra kolacja na mieście, wyjście do kina, teatru, ugotowanie wymyślnego posiłku w domu lub zorganizowanie przyjęcia walentynkowego to także świetne sposoby na świętowanie; cokolwiek robisz, jeśli masz partnera ustal co chcecie tego dnia robić aby uniknąć rozczarowań lub zranienia uczuć.