phone tel.32 750 19 90 | kom. +48 534 295 906 | kom. +48 535 875 515

Historia polówki i pewnego krokodyla

29-10-2019

lej coś tam lacosteFrancuz- tenisista Rene Lacoste w latach 20 ubiegłego wieku stworzył bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem oraz kołnierzykiem. Zapoczątkował ponad 80 lat temu nową erę.

Lacoste zajął się sportem ponieważ było to zalecenie lekarskie- słaby stan zdrowia młodego Rene ich zaniepokoił. Jako syn zamożnego producenta samochodów wybrał jeden z bardziej elitarnych sportów jakim był tenis. Ojciec Lacoste- dał warunek iż jeśli w przeciągu 5 lat nie osiągnie mistrza musi wrócić i zająć się rodzinnym interesem. Rene wygrał siedem turniejów wielkoszlemowych, US Open, dwa razy triumfował na Wimbledonie. Współtworzył również sławną grupę czterech muszkieterów.  

W 1926 roku Rele Lacoste jako pierwszy tenisista pojawił się w koszulce polo na korcie. W koszulce z krótkim rękawem zaprezentował się podczas US Open w Nowym Jorku. Jego koszulka była bawełniana oraz miękka, miała kołnierzyk oraz była zapinana na guziczki. Jego strój zrobił furorę a inni tenisiści zapragnęli mieć koniecznie taką koszulkę- do tej pory grano w koszuli oraz długich spodniach, które ograniczały ruchy.

Lacoste jako krokodyl zasłynął w 1927roku, kiedy dzięki swojej teczce z skóry aligatora został ochrzczony przez amerykańską prasę „ Krokodylem”. Rene, który był nieustępliwy i zawzięty na korcie był zachwycony swoim nowym przydomkiem, poprosił przyjaciela o namalowanie krokodyla. Następnie rysunek przekształcić w haft i od tej pory nosił koszulki z haftem krokodyla.

Lacoste po zakończeniu kariery sportowej 1932r otworzył wraz z Andre Gillierem firmę. Początkowo produkowali co roku 300 tysięcy koszulek polo w kolorze białym ( przeznaczone dla tenisistów). Później wprowadzono inne kolory a ich urok dostrzegali golfiści, żeglarze oraz stały się elementem ubioru codziennego i firmowego.

W dzisiejszych czasach koszulka polo jest jednym z podstawowych elementów stroju firmowego w wielu branżach. Sportowa wygoda oraz elegancji styl nadaje profesjonalny styl a przy tym zapewnia komfort oraz wygodę. Koszulki polo prezentują się doskonale z logo umieszczonym na piersi