Jak ułożyć ubranka dla niemowlaka i jak je przechowywać

23-04-2020

Wbrew pozorom, układanie body dziecięcego czy innych malutkich ubranego dla Twojego maluszka wcale nie jest tak prostą sprawą. Organizacja komody z wyprawką dla niemowlaka nie jednej młodej mamie przysporzyła zawrotu głowy. Dlatego w poszukiwaniu patentów na to jak układać ubranka niemowlęce w komodzie i jak je składać pozbieraliśmy najważniejsze informacje.

Strategia też jest ważna!

Zastanów się jak najwygodniej składać body niemowlęce oraz jak ułożyć ubranka dla niemowlaka by były łatwo dostępne. Jeśli znajdziesz dogodne dla siebie rozwiązanie ułatwisz i sobie życie jak i tatusiowi dziecka. Mężczyzna musi mieć wszystko na widoku i zawsze w tym samym miejscu inaczej będzie powtarzać się pytanie jak w przypadku lodówki „ gdzie jest masło”, które leży na wprost jego oczu. Takie sytuacje są zabawne, pod warunkiem że nie masz ojca na głowie razem z niemowlakiem.

Wybór miejsca

Zdecydowanym faworytem wśród mam jest komoda na ubranka dziecięce. Zazwyczaj wybór pada na trzykomorową komodę. Komoda jest idealna do przechowywania body dziecięcego, pieluch oraz posłuży jako przewijak do 2 roku życia Twojego maluszka.

Jak poukładać ubranka dziecięce w komodzie

Dla jednych wygodna opcja jest w pionie my natomiast polecamy w poziomie gdyż wyciągając ubranka jedną ręką podczas przewijania nie ma trudności by trzymać niemowlę oraz wyciągnąć ciuch nie robiąc bałaganu z resztą ubranek dla naszego dzidziusia. Warto układać gromadkami- w jednym rzędzie body, w drugim spodenki, w trzecim sweterki itp. Ubranka dziecięce są najczęściej używane więc proponujemy pierwszą szufladę. W drugiej pieluszki zwykłe oraz tetrowe natomiast w trzeciej kocyki, śliniaczki, kołderki i grubsze ubranka. Układać ubranka niemowlęce w komodzie najlepiej w segregatory- duże sieci meblowe proponują za kilka złotych w różnych kolorach takie organizery do komody.

Najważniejsze jest również wypracowanie metody jak składać ubranka niemowlęce by wszystkie wyglądały tak samo i było je łatwo wyciągnąć. Dobre poukładanie ubranek dziecięcych w komodzie sprawi że zawsze będzie utrzymany miły porządek dla oka.