Koszulkolandia w mediach

Jaś akcja charytatywna pomoc Jasiowi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do wpłacania pieniążków i pomoc dla Jasia

2019-05-10 Charytatywna „Wyprawa dla Jasia” zdobyła już wielu sympatyków. Policjantów dopingują nie tylko policjanci i osoby, które spotykają na trasie swojej wędrówki. Także wielu właścicieli podmiotów zewnętrznych postanowiło wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

Przygotowując się do wyprawy, policjanci złożyli zamówienie nadruków na koszulki w jednej z drukarni w Tychach. Okazało się, że właściciel podarował je policjantom bezpłatnie. Dodatkowo mundurowi otrzymali od firmy magnesy oraz naklejki ze zdjęciem Jasia. Właściciel firmy chciał w ten sposób wesprzeć przedsięwzięcie. Upominki policjanci wręczają na szlaku w podziękowaniu za pomoc i wsparcie, jakie otrzymali podczas realizacji charytatywnej wyprawy.

Spotkanie tak wspaniałych i bezinteresownych osób na trasie, a także policjantów z innych jednostek oferujących pomoc i odpoczynek w warunkach umożliwiających złapanie oddechu i osuszenie przemoczonych butów, jest dla Michała i Piotra bardzo dużym wsparciem. Jest też przejawem ogromnej solidarności środowiska policyjnego i pomocy w słusznej sprawie.

Wszyscy nie tylko kibicują tyskim policjantom, ale także sami pomagają. Bo Jasia może wesprzeć każdy. Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto: 27 1020 2313 0000 3002 0131 4046 z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy.

Jaś jest podopiecznym fundacji „Gwiazda Nadziei”, której zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

U chłopca stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Chcąc wspomóc Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, funkcjonariusze postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny. Przedsięwzięcie zakłada, że stróże prawa przemierzą Główny Szlak Beskidów w ciągu maksymalnie 19 dni. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł za każdy przebyty kilometr. Policjanci wyruszyli 27 kwietnia 2019 roku z miejscowości Wołosate. Przy takim tempie mundurowi zdołają zakończyć wyprawę wcześniej, niż przewidywali.

Trzymamy kciuki za Michała i Piotra w każdym przebytym przez nich kilometrze trasy. Na dzisiaj do końca wędrówki zostało im około 145 km.